2026 Bode MC-230-3000W Red
Call or Click for Quote
Apply for financing
Get in Touch
    Description
    2026 Bode MC-230-3000W Red
    Info
    Industry
    Powersports
    Make
    Bode
    Model
    MC-230-3000W
    Trim
    Red
    Year
    2026
    MSRP
    N/A
    Category
    ATV
    Subcategory
    Electric
    Specs
    Enginee
    60V 3000W Brushless DC
    Battery
    5pcs x 12V 50Ah lead acid
    Torque
    110 N.m
    Top Speed
    60 km/h
    Max Payload
    Load capacity: ≤ 150 kg
    Wheelbase
    1000 mm
    Front Brake
    Disc
    Rear Brake
    Disc
    Transmission
    Shaft driving
    Suspension (Front)
    Hydraulic suspension
    Suspension (Rear)
    Hydraulic suspension
    Weight (Dry)
    G.W/N.W: 232kgs / 208kgs
    Length
    1830 mm
    Width
    1100 mm
    Height
    1100 mm