2026 Bode MC-235-1000W 800W
Call or Click for Quote
Apply for financing
Get in Touch
    Description
    2026 Bode MC-235-800W
    Info
    Industry
    Powersports
    Make
    Bode
    Model
    MC-235-1000W
    Trim
    800W
    Year
    2026
    MSRP
    N/A
    Category
    ATV
    Subcategory
    Electric
    Specs
    Battery
    48V/20AH
    Top Speed
    Rated Speed: 566
    Horsepower
    Rated Power: 1000W±10%
    Front Tire
    16X7-8''
    Rear Tire
    16X7-8''
    Rear Tire Width
    Length
    1570 mm
    Width
    800 mm
    Height
    950 mm
    Transmission
    Shaft drive
    Max Payload
    Loading Capacity: 72pcs/40'GP
    Enginee
    60V/800W